آرماگدون چیست و کجا رخ می دهد؟

 

 - آشنایی با اندیشه‌های مسیحیان صهیونیست، موجب می شود تا درک بهتری نسبت به استراتژی کلان صهیونیسم بین الملل پیدا کنیم. همه ما باید بدانیم که جنبش مسیحیان صهیونیسم در تحلیل نهایی، به مثابه مرزبانان اندیشه‌های ضدبشری‌اند و عواقب اعمال آنها، در اغلب موارد نتیجه ای جز ایجاد آشوب در جهان برای قدرت‌طلبی، به همراه ندارد.

صهیونیزم بین‌الملل در دنیای کنونی همچون عنکبوتی است که در همه جای جهان تارهای خویش را تنیده است. توجه به ساختار درونی بزرگترین سرمایه داران یا صاحبان رسانه‌های بزرگ جهانی یا لابی‌های صهیونیزم در جهان، همه نشان از این نفوذ عظیم دارد.

آشنایی با برخی از شخصیت های برجسته مسیحیان صهیونیست نشان می دهد که در واقع هدف این افراد از طرح چنین اندیشه هایی چیست.

در حال حاضر،رد پای اندیشه مسیحیان صهیونیست در سایت‌های مختلف اینترنتی وجود دارد. به نظر می رسد که برخی از سخنان این افراد، صورت تحقق به خود گرفته است.

گویا نقطه اصلی این اندیشه، همان اسرائیل است. اینان اندیشه خود را به این صورت تعریف می کنند:

ما در دوران بسیار مهیجی زندگی می کنیم که به زودی در آن برخی تغییرات بزرگ جهانی رخ خواهد داد. پرده‌ها در آخرین نمایش بزرگ زمین به کناری کشیده شده‌اند. نمایش آغاز شده است و اکنون یارای توقفش نیست. هر کدام از ما که زنده باشد گرفتار این رویدادهای عظیم خواهد شد. شمارش معکوس تا آرماگدون آغاز شده است... همه اینها جزئی از تقدیر خداوند است.

بدان که خداوند تو را برگزید تا از میان سایر ملل روی زمین، ملت برگزیده اش باشی. از ایشان مترس چون خدای تو، خدای بزرگ و مخوف با توست

به راستی آرماگدون چیست و کجا رخ می دهد؟

یهودیان امروزی معتقدند که صاحبان اصلی وعده الهی هستند. به گونه ای که باور دارند تنها حاکمیت و تسلط بر سرزمین واقع میان نیل و فرات از آن اینان نیست، بلکه خداوند کل جهان را به این قوم بخشیده است. برای اثبات این مدعا به متون تحریف شده ای متوسل می شوند که توسط خودشان طراحی شده است.

در سفر تثنیه از صحاح هفدهم عباراتی آمده است که اینطور می گوید:

"چه وقت خدا،خدای تو،تو را به سرزمینی وارد ساخت تا آنرا تملک کنی و ملل بسیاری را از پیش رویت برداشت.بنابراین تو بر آنها حرام هستی و مبادا با ایشان عهدی ببندی و یا رحم و شفقتی در حق ایشان قائل شوی و یا با ایشان مراودت کنی، زیرا تو ملت برگزیده ی خدایت هستی. بدان که خداوند تو را برگزید تا از میان سایر ملل روی زمین، ملت برگزیده اش باشی. از ایشان مترس چون خدای تو، خدای بزرگ و مخوف با توست. پس او ملل را اندک اندک از پیش رویت برخواهد داشت و تو را پیش خواهد برد. در میان ایشان مشکل عظیمی خواهد انداخت تا نابود شوند و آنها پادشاهان را نزد تو خواهند فرستاد و تو نام ایشان را از آسمان محو خواهی کرد و هیچ انسانی پیش رویت نخواهد ایستاد مگر اینکه محو و نابود شود."

به این ترتیب معتقدند که ذلت بر بنی اسرائیل ادامه می یابد  تا زمانی که حکومت بیگانگان پایان یابد و قبل از حاکمیت یهود بر سایر جهان، می بایستی جنگ بزرگی به وقوع پیوندد که در طی این جنگ، یک سوم از مردم دنیا نابود می شوند و سپس یهود هفت سال،پی در پی به دنبال از میان بردن تجهیزات  و پیامدهای این جنگ، خواهد بود.

یهودیان باور دارند که باید با سایر ملتها جنگهای بسیار داشته باشند و در انتظار روزی باشند که مسیح بیاید و پیروزی موعود را برایشان محقق کند.

آرماگدون در تفکر صهیونیسم مسیحی همان نبرد آخرالزمان است که امروزه در دو منطقه اروپا و آمریکا، هفتاد میلیون هوادار سرسخت دارد که برای استحکام بخشیدن به بنیانهای فکری و نظری خود، هر تلاشی چه در عرصه ملی و بین المللی انجام می دهند تا از ساحت عقیده خود دفاع کنند.

آرماگدون واژه ای عبری است به معنای تپه شریفان یا کوه. تپه ای که در جنوب شرقی هیفا در قسمت شمالی کشور فلسطین قرار دارد و در محدوده کرانه های باختری رود اردن واقع شده است. گفته شده که در گذشته مکانی استراتژیک در مسیر و تقاطع شمال به جنوب و شرق به غرب بوده است. آنچه قابل توجه است اینکه این منطقه بسیار محدود و کوچک است. به هر حال آنچه مهم است اینکه امروزه این مکان به عنوان مکانی برای جنگ آخرالزمان بنیادگرایان انتخاب شده است. منطقه آرماگدون در غرب رود اردن و در میان الجلیل و السامره در دشت یزرعین قرار دارد. جاییکه حتی ناپائون بناپارت نیز روزگاری درباره آن گفته که در آن بزرگترین نبرد جهان رخ می دهد.

با توجه به مطالب مذکور تا حدودی به این نکته پی می بریم که یهودیان دین خود را بر پایه ی اعتقادات اسطوره ای و بعضا خطرناک، بنا کرده اند. به نظر می رسد که دین در نزد اینان دارای ماهیتی نژادپرستانه است. پیشوایان آنها از اختلاط دین با سیاست برای اثرگذاری بر جوامع یهودی و ساخت و شکل دهی مجدد آن، مطابق نگرش های خاصشان از دین، در برخی از اصول و مبادی آن مبالغه می کنند.

خداوند در قران کریم پیرامون یهود می فرماید:

" آنها هرگز با شما نمی جنگند، جز در دژهای محکم یا از پشت دیوارها. در بین خودشان دچار خصومت و نفاق اند و در برابر مسلمانان نمی توانند مقاومت کنند. آنها را متحد می پنداری در حالی که دلهایشان پراکنده است. زیرا مردمانی فاقد عقل و شعورند." (سوره حشر آیه 14)

منبع:سایت تبیان

/ 0 نظر / 10 بازدید